Аржентина е на 45 минути от вечността след 2:0 срещу Франция на финала на Мондиала (ВИДЕО)

Аржентина води с 2:0 на полувремето в големия финал за световната титла срещу Франция. Лионел Скалони логично заложи на схема 4-3-3 с Анхел Ди Мария и спечели. Още в 3-ата минута Хулиан Алварес засече една топка, която изпрати в ръцете на Юго Лорис, но беше и в засада. Само две минути по-късно Алексис Мак Алистър също опита изстрел, но Лорис отрази удара му. Последваха 2 кошмарни минути за вратаря на Франция, след като Кристиан Ромеро го избута при меле, той не можеше да си поеме въздух и получи медицинска помощ, но продължи да играе. В 20-ата минута Оливие Жиру надскочи Анхел Ди Мария при центриране на Гризман от фаул, засече топката с глава, но я изстреля над напречната греда на Дибу Мартинес.

В 23-ата минута Лионел Меси поведе Аржентина към мечтата, вкарвайки от дузпа, след като Жул Кунде фаулира ди Мария и полският съдия Шимон Марциняк беше категоричен в решението си да посочи 11-метров наказателен удар.

В 36-ата минута козът на Лионел Скалони в стартовия състав Анхел ди Мария вкара за 2:0.

Статистиката от първото полувреме показа жесток превес на Аржентина, която бе отправила поне 6 удара към вратата на Лорис, срещу нито един за Франция. това доведе до гнева на Дидие Дешан, който замени Оливие Жиру и Осман Дембеле.