Аржентина - Франция - чака ни кошмарен финал на Мондиала за хората със слаби сърца

Световният шампион Франция победи Мароко с 2:0 и ще защитава трофея си срещу Аржентина на финала на Световното първенство в Катар в неделя от 17:00 ч.

Мароко беше чудото на Мондиала в Катар, само с един допуснат гол, елиминирайки три европейски гранда - Белгия, Испания и Португалия, но защитата на тима днес нямаше ден и позволи на възпитаниците на Дидие Дешан да са господари на терена, макар че не бяха на трибуните. Пред над 55 000 мароканци Франция спази традицията от 1996 г. да не губи полуфинал на голям турнир. Последният път, когато "петлите" претърпяха поражение, беше от Чехия на Евро 1996 на полуфиналите след изпълнение на дузпи с 5-6 (0-0).

Днес те поведоха още в петата минута, когато Тео Ернандес се разписа за 1:0, имайки и малко късмет след несполучливи карамболи на няколко пъти от страна на Мбапе.

След това Азедин Унахи пробва рефлекса на Юго Лорис, а Хаким Зиеш стреля от далече, но ударите им бяха несполучливи. Франция имаше шанс да поведе с 2:0 в 17-ата минута, но ударът на Жиру, който беше страшно силен, нацели гредата. В 36-ата минута отново Жиру не успя да изненада мароканския вратар, а удар с глава на Варан също бе неуспешен. В 44-ата минута Жауад Ел Ямик направи красива задна ножица в наказателното поле на Франция, но Лорис се протегна и успя да отклони топката в гредата.

В 51-ата минута цяла Франция изтръпна, след като Амрабат се вряза в краката на Килиан Мбапе, звездата на ПСЖ получи и медицинска помощ за кратко, но влезе в игра и довърши срещата, а фаулиралият го не получи картон за нарушението. В 80-ата минута Килиан Мбапе излъга поне 4-5 защитника, пусна топката хитро към далечната греда, а резервата Рандал Коло Муани вкара за 2:0. Това бе първи гол, реализиран от резервен играч на полуфиналите, както и едва третият във вратата на Мароко за цялото световно първенство. Мароканците ще останат в историята като първия африкански тим, който стига до полуфиналите на Мондиал.