Арсенал смачка и Лийдс

Лидерът Арсенал запази преднината си от осем точки пред втория Манчестър Сити след днешната победа с 4:1 над Лийдс. "Топчиите" продължават към дългоочакваната си мечта за титлата във Висшата лига. Две попадения бяха отбелязани от Габриел Жезус, а едно от Бен Уайт. В 76-ата минута Кристенсен намали, а в 85-ата минута Гранит Джака оформи крайния резултат.

В класирането Арсенал е лидер със 72 точки, на 8 пред втория Манчестър Сити. Лийдс заема 17-ата позиция, като е над зоната на изпадащите заради по-добрата си голова разлика в сравнение с 18-ия Евертън.

За оцеляване ще се бори и Лестър, който днес загуби с 1:2 от Кристъл Палас, което бе петото им поражение в последните шест мача (едно равенство). Перейра даде преднина на "лисиците" в 56-ата минута, а три по-късно Палас изравни с автогол на Иверсен. Трите точки за лондончани бяха осигурени от Матета с гол в 95-ата минута.

Нотингам Форест и Уулвърхемптън завършиха 1:1, а в най-вълнуващия двубой Брайтън и Брентфорд завършиха 3:3, ,като Макалистър изравни от дузпа в 88-ата минута.

Борнемут победи Фулъм с 2:1, а по-рано Манчестър Сити надигра Ливърпул с 4:1.

Малко по-късно днес Челси играе срещу Астън Вила.