„Интер” разплака „Ювентус” в Торино – 1:1

„Интер” не се даде на шампиона „Ювентус” в голямото дерби на Италия – 1:1 в Торино в 17-ия кръг на първенството. Двата гола вкараха аржентинци. Карлос Тевес откри за „старата госпожа” още в 5-ата минута. Мауро Икарди изравнив 64-ата.

Вратарят Самир Ханданович спаси няколко опасни удара на домакините. Лукас Подолски дебютира за гостите, след като дойде от „Арсенал”. Германецът влее в 53-ата минута. А в 86-ата Матео Ковачич от "Интер" получи червен картон.

С равенството водачът „Юве” остана само на една точка пред „Рома” – 39 срещу 38. Старата госпожа” записа едва една победа в последните четири кръга. „Интер” е чак на 12-о място с 22 т.

Други резултати: „Удинезе” – „Рома” 0:1, „Киево” – „Торино” 0:0, „Дженоа” – „Аталанта” 2:2, „Милан” – „Сасуоло” 1:2, „Палермо” – „Каляри” 5:0, „Парма” – „Фиорентина” 1:0, „Чезена” – „Наполи” 1:4.

Антонио Вутов за първи път влезе в групата на „Удинезе”, но не се появи в игра. Имайло Чочев също само гледа от пейката на „Палермо”.