Вратарят на „Валенсия” спаси 14-а дузпа

Диего Алвеш от „Валенсия” спаси 14-а дузпа в испанското първенство. Вратарят не се даде на Фабиан Ореяна при резултат 0:0 в мача със „Селта”, завършил 1:1 във Виго.

Срещу Алвеш са изпълнени 33 дузпи в Примера дивисион, където игра и за „Алмерия”. Процентът на успешни намеси на Алвес при удари от 11-те метра е 42,42.  Във всички турнири в Испания бразилецът е спасил 17 от 37 дузпи.

В последният четвърт век никой в Примера не е бил толкова ефективен при наказателни удари. Втори с 13 спасени дузпи е Сантяго Канисарес, а трети с 12 – Андрес Палоп. Номер 1 в историята е Андони Субисарета с 16, но от 102 изпълнени.

„Валенсия” е на четвърто място с 35 т. Води „Реал” с 42 т., а „Барселона” и „Атлетико” имат по 38 и играят днес.