"Ювентус" прекъсна 13-годишна черна серия в Неапол

"Ювентус" постигна първа победа като гост срещу "Наполи" от 13 години насам. "Старата госпожа" се наложи с 3:1 в Неапол в дербито в Италия и увеличи на три точки преднината си пред "Рома", тъй като римляните завършиха 2:2 в градското дерби срещу "Лацио".

Грандът от Торино се реваншира за драматичната загуба наскоро с дузпи с 5:6 срещу "Наполи" в мача за суперкупата на Италия, игран в Катар. Тогава героите бяха аржентинците Карлос Тевес и Гонсало Игуаин, вкарали по два гола. Сега главните роли изиграха други футболисти.

В 29-ата минута Пол Погба реализира красив гол в едно от малкото опасни положения през първата част. Домакините обаче изравниха след ъглов удар чрез Мигел Бритос. Радостта им не продължи дълго, защото Мартин Касерес отново даде гол преднина на "Юве". Попадението му обаче бе от засада и това скандализира неаполитанците. Те натиснаха яко, за да изравнят отново, но в 6-минутното добавено време Артуро Видал с далечен удар ги довърши за крайното 3:1.