Драма ощастливи победения „Атлетик”

В драма на стадион „Сан Мамес” домакините от „Атлетик” паднаха с 0:2 от „Селта”, но се класираха за четвъртфинал за Кралската купа на Испания.

Баските спечелиха първия мач с 4:2 във Виго. В реванша на арената в Билбао, наричана Катедрала на испанския футбол реваншът си вървеше очаквано – 0:0 на почивката. В 50-ата минута обаче Чаби Ечеита от „Атлетик” си отбеляза автогол. А в 61-ата Фабиан Ореяна от „Селта” направи 2:0 от дузпа. Нататък половин час гостите напразно напираха за гол, с който да сътворят историческо чудо. След края „Сан Мамес” изпрати с освирквания своите любимци, които яво подходиха небрежно към мача.

В други два осминафинала драми нямаше. „Хетафе” би „Алмерия” с 1:0 на свой терен и се класира след 1:1 в първия мач.

„Реал Сосиедад” и „Виляреал” завършиха 2:2 в Сан Себастиян, а „жълтата подводница” продължава след победата с 1:0 у дома. В реванша Матео Мусакио от гостите получи червен картон в 82-ата минута и домакините се хвърлиха ударно за два гола, но не успяха.