Челси“ стресна Англия по бразилски с 4 гола за 35 минути

Плашеща за конкурентите мощ показа лидерът в английския футбол „Челси". Само за 35 минути, стартирайки от първата, тимът на Жозе Моуриньо прегази „Суонси" с 4:0 като гост. И отново „сините" от Лондон танцуваха бразилска самба. В първата минута почна Оскар, в 20-ата го последва Диего Коща. Само за 60 секунди двамата си размениха местата - първо зами Коща, а след него Оскар - 4:0. За малко немски привкус към успеха Андер Шюрле оформи разгрома в 80-ата минута.

Преди мача Моуриньо се заяде с конкурента „Манчестър Сити", че заобикаля правилата на финансовия феърплей и че неговият тим не е фаворит за титлата. Но на терена „Челси" изигра шампионски спектакъл. С него „сините" дръпнаха пет точки пред „Сити", който в неделя приема „Арсенал".

„Манчестър Юнайтед" отново буксува, но с много мъка стигна до едва третата си победа на чужд терен през сезона - 2:0 срещу „Куинс Парк Рейнджърс". Разписа се резервата Маруан Фелайни през второто полувреме. Треньорът Луис ван Гаал този път започна с Падамел Фалкао на върха на атаката, а Робин ван Перси остана извън групата. Официално заради контузия. Но пак се наложи вратарят Давид де Хеа да прави чудеса, за да оцелее вратата на „дяволите". Няколко пъти след гола на Фелайни домакините имаха шанс да изравнят. Накрая обаче юношата Джейм Уилсън уби надеждите на КПР за реми и върна Ван Гаал на победния път.

„Ливърпул" пък взе втори пореден успех на чужд терен - 2:0 срещу „Астън Вила". През първото полувреме вкара италианският нападател Фабио Борини, накрая и Рики Ламбърт направи 2:0. Скандалният Марио Балотели въобще не бе в групата.

Други резултати от Висшата лига: „Тотнъм" - „Съндърланд" 2:1, „Лестър" - „Стоук" 0:1, „Бърнли" - „Кристъл Палас" 2:3.

В Чемпиъншип националът Николай Бодуров получи жълт картон при домакинското 2:1 на „Фулъм" срещу „Рединг". Точно месец мина от последната победа на отбора му в първенството - 1:0 над „Шефийлд Юнайтед" на 14 декември.