„Монако” с Бербатов бие

"Монако” спечели с 1:0 срещу „Нант” на свой терен, а Димитър Бербатов игра цял мач за победителите. След скучно първо полувреме на мача от 21-вия кръг на френското първенство монегаските тръгнаха по-ударно в атака и Бернардо Силва вкара в 73-ата минута. При центриране отляво към Бербатов топката стигна до 20-годишния португалец, който заби втория си гол за отбора от княжеството. Халфът Силва дойде през лятото от „Бенфика” под наем.

Бербатов записа 90 минути на терена. „Монако” записа шести шампионатен мач без загуба и без допуснат гол. Серията включва вече пет победи.

Други резултати: „Ланс” – „Лион” 0:2, „Каен” – „Реймс” 4:1, „Лориен” – „Лил” 1:0, „Мец” – „Монпелие” 2:3, „Тулуза” – „Бастия” 1:1.

„Лион” води с 45 точки, а „Монако” е пети с 36. Александър Лаказет вкара отново за лидера (от дузпа) и води при стрелците с респектиращите 20 гола от 21 мача.