„Палермо” без Чочев прави 1:1 с „Рома”

„Палермо” огорчи устремилия се към италианския връх „Рома” с 1:1 на свой терен. Ивайло Чочев остана на резервната скамейка на домакините.

Пауло Дибала откри за „Палермо” още във 2-ата минута. Гол на Матия Дестро в 54-ата спаси римляните от първа загуба след 8 мача поред без поражение.

Аржентинецът Дибала наближи своя сънародник Карлос Тевес от „Ювентус”, който води при стреците в Серия „А” – 10 попадения срещу 11. Легендата Франческо Тоти влезе в 80-ата минута за „вълците”, но – без ефект.

„Рома” остана на второ място с 41 точки срещу 43 за лидера „Ювентус”, който днес приема „Верона”.

„Интер” завърши 0:0 при гостуването на „Емполи”, а останалите мачове от 19-ия кръг в Италия са днес.

„Палермо” е на десето място с 26 т., колкото имат също осмият „Милан” и деветият „Интер”. Отборът на Чочев има само една загуба в последните 11 кръга.