Роналдо се разписа на два пъти за Реал при 3:0 над Хетафе, чупи нови рекорди

Кристиано Роналдо се разписа на два пъти за победата на "Реал" (Мадрид) с 3:0 при гостуването на "Хетафе" в мач от поредния кръг на испанското първенство. Този успех дойде няколко дни след като португалецът и компания отпаднаха от "Атлетико" (Мадрид) в мач от турнира за Купата на Краля.

Преди паузата голове нямаше. Карим Бензема изведе Роналдо за първия гол в 63-ата минута, а само четири минути след това Бейл засече в мрежата центриране на Хамес Родригес. Кристиано Роналдо вкара второто си попадение в 79-ата минута.

Това е 28-и гол за трикратния носител на "Златната топка" в шампионата на Испания този сезон.

С двете си попадения Роналдо подобри рекорд на легендата Раул. Бившият нападател е със 87 гола като гост и досега водеше в тази класация, но португалецът вече има 89 и излезе начело. Роналдо се превърна и в третия най-резултатен голмайстор в историята на Реал. С отбелязаните два гола във вратата на Хетафе, португалецът задмина Карлос Алонсо Сантиляна. "Златната топка" вече има 289 гола за мадридския тим във всички турнири, а Сантиляна е с 288.