„Барса” бие с 6:0, Меси с два гола

„Барселона” се подигра с „Елче” с 6:0 на чужд терен и продължава да гони ударно „Реал” (Мадрид). Лионел Меси блесна отново – два гола и две асистенции. Десетката има вече 8 попадения от 6 играни мача през годината.

В Елче аржентинецът вкара в 65-ата и 88-ата минута. Отбелязаха още Жерар Пике (35), Неймар (69 и 71) и Педро (90+3).

„Атлетико” мина с 3:1 през „Райо Валекано” на своя стадион „Висетнте Калдерон”. За победителите вкара Антоан Гризман (12 и 22). като автогол заби Манушо Гонсалвиш (56). Роберто Трашорас реализира попадението за гостите в 35-ата минута.

„Реал” води с 48 точки при мач по-малко. „Барселона” е на второ място с 47 т., а „Атлетико” е трети с 44.

Меси наближи Кристиано Роналдо при стрелците – 21 гола срещу 28. Асът на „Реал” засега превъзхожда и по ключов показател – 9 пъти е откривал резутата срещу 5 първи попадения в мачовете за Лео.