Краси Анев спечели сребро на европейското по биатлон

Красимир Анев заслужи сребро в преследването на 12,5 километра по време на европейското по биатлон, записвайки нов страхотен резултат за български състезател през сезона. Анев финишира на 44,3 секунди зад златния медалист Алексей Слепов (Русия), а трети остана друг руснак - Антон Бабиков.

В шестицата освен тях завършиха само представители на топ нациите в мъжкия биатлон - норвежец, германец и французин.

Състезанието в Отепя (Естония) бе отлично и за Владимир Илиев, който завърши 11-ти. Преди два дни той бе бронзов на индивидуалния старт на 20 километра.

Така Анев затвърждава отличен сезон, след като стигна и до четвърто място в старт за световната купа в Оберхоф преди месец, а и записа няколко страхотни класирания в първата десетка на елита на биатлона.