Неймар и Меси извадиха "Барса" от огъня

Неймар и Лионел Меси забиха по веднъж и с головете на асовете си „Барселона" измъкна кошмарно тежко домакинство срещу „Виляреал" с 3:2. Гостите повеждаха на два пъти с попадения на Денис Черишев (юноша на „Реал") и Лусиано Вието.

Но Неймар нанесе важен удар за 1:1 в последните секунди на първото полувреме, а след почивката при 1:2 бразилецът и Луис Суарес комбинираха, Меси стреля с глава, а отбитата топка отиде в Рафиня, който изравни.

Изненадващо започналият като титуляр халф от школата на „Барса" бе претендент за играч на мача, след като изработи и първия гол на Неймар. Рафиня бе заменен малко преди края под овациите на „Камп ноу".

А победния гол произведе десният крак на Лео Меси - ракета с парабола в горния ъгъл на вратата в 56-ата минута.

В 62-рата настана драма, след като „Виляреал" вкара, но бе вдигната засада на Вието и попадението бе отменено. В ответната атака Неймар поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. До края гостите не се отказаха и „Барса" изживя трудни мигове.

В класирането води „Реал" с 51 точки, каталунците имат 50, но и мач повече.