„Байерн” пак не бие

Германският диктатор „Байерн” във втори пореден мач се размина с победата – 1:1 с „Шалке” насред Мюнхен. В миналия кръг на Бундеслигата баварският колос отнесе 1:4 при гостуването на „Волфсбург”.

Сега „Байерн” остана с футболист по-малко още в 17-ата минута. Жером Боатенг бе изгонен за фаул срещу откъсналия се Сидни Сам. Последва и спорна дузпа, но вратарят Мануел Нойер спаси удара на Ерик Чупо-Мотинг.

Ариен Робен откри резултата след корнер за домакините в 67-ата минута, а пак така Бенедикт Хьоведес изравни в 72-ата. Автогол на Ацуто Учида от „Шалке” бе отменен, защото според съдиите топката е напуснала терена при атаката. Баварците за първи път през сезона не спечелиха на своя стадион.

„Волфсбург” не се възползва от грешката на „Байерн” и след 1:1 с „Айнтрахт” във Франкфурт остана на 8 точки от водача.