Глобиха школска лафка за храни с палмово масло

Ким Чен-ун пуска инспектори от САЩ на ядрения си полигон

Външните министри на страните от Г-7 се противопоставиха на дестабилизиращото поведение на Русия

Община Добрич ще иска компенсации за домакинствата, останали 3 дни без вода

Очакваните ползи от приемането на еврото в България Ще се повиши доверието в българската икономика, а в резултат от това ще се понижат разходите за външно финансиране

263 мигранти са спасени край бреговете на Либия

Шефът на спецпрокуратурата за публичния арест на Иванчева: Такъв е законът, извадихме лош късмет

“Газпром” планира да изгради край Балтийско море завод за 20 млрд. долара

Григор Димитров стана герой в „Голямото измъкване”

Григор Димитров се разходи по ръба на отпадането от турнира в Ротердам, но все пак победи 96-ия в света Пол Анри Матьо (Франция) – 4:6, 7:6, 6:2.

Българинът не игра особено добре в първите два сета, но намери сили за обрат точно, когато изглеждаше, че още в първия си мач в турнира ще претърпи разочарование.

В първия сет Димитров допусна пробив и така и не успя да се събуди и вдигне за ответен удар – 4:6.

Втората част тръгна със същия сценарий, но при 4:5 и два мачбола за съперника Григор все пак показа класа и стигна до равенството – 5:5. Тайбрекът бе преломен момент, а в третия сет Гришо нямаше проблеми.

„Голямото измъкване”, написа в сайта си международната асоциация ATP за мача.
В следващия кръг Григор ще срещне 37-ия в света Жил Мюлер (Люксембург), победил Давид Гофен.