Бербатов сменен, „Монако” бие

Димитър Бербатов бе заменен, а „Монако” сломи с 1:0 „Ница” на чужд терен във френското първенство.

Българинът започна в атаката заедно с новака Матеуш Тиаго де Карвальо (22 г.). Бразилецът дойде под наем от „Флуминензе”, където записа само 2 шампионатни мача и 1 гол през 2014-а.

В 38-ата минута Берба изведе Матеуш сам срещу вратаря, но латиноамериканецът стреля несериозно. В 41-ата българският нападател шутира мощно от воле, но вратарят Муез Хасен отрази.

В добавеното време на първата част „Монако” остана с футболист по-малко, след като Аймен Абденур получи червен картон. В 58-ата минута Бербатов стана жертва на тактическа смяна – влезе халфът Бернардо Силва. Именно португалецът заби победно в 85-ата минута.

„Монако” излезе на четвърто място с 43 т., като изпревари „Сент Етиен”, който е с 41 т. Води „Лион” с 51 т.