Домовчийски пак вдига "Левски" с голове

„Левски" тръгна усмихнат през 2015 година - 3:0 с „Хасково" на „Аспарухов" в първи четвъртфинал за купата. Реваншът е на 3 март.

„Сините" често бяха аплодирани в мача, но последният в класирането на "А" група няма как да е критерий.

В своя дебют треньорът Стойчо Стоев започна само с двама от петимата нови - вратаря Боян Йоргачевич и защитника Емил Нину. В 75-ата мин влезе и деветката Лукаш Гикиевич, но старият централен нападател вече бе решил мача. Валери Домовчийски откри в 21-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка. В 33-ата Домо заби и отблизо след разбъркване.

През януари спортната управа каза на Валери да се маха. Домо отказа, отбеляза 10 пъти в контроли. И остава стрелец №1 на „Левски" за сезона с 9 гола във всички турнири срещу 5 за Мигел Бедоя и Антонио Аниете. Също като есента обаче Домовчийски няма статут на титуляр...

В 78-ата мин дебютира в синьо сомалийското крило Либан Абди. А в 90-ата Тихомир Тодоров заби красив автогол.

„Хасково" игра прилично, но нямаше как да се опре на по-класния „Левски", който атакуваше безспир. Съдията Стефан Апостолов допусна терор чрез нарушения срещу аса Аниете, явно поръчан от треньора на гостите Емил Велев.

„Добре, надграждаме - каза Тодор Батков. - Ще се оправим с лиценза, ако не стане с дарения от фенове, аз съм насреща."