„Боинг“ триумфира на шоуто „Фарнбъро“ Истински железен човек лети на авиошоуто (ИНФОГРАФИКА)

Николай Младенов, специален координатор на ООН в Близкия изток: Израел и Хамас да отстъпят от ръба на войната

Томислав Дончев за скандалите около чумата: Една рутинна процедура се превърна в политическа криза

Израел и Русия се договориха за по-тясно сътрудничество в Сирия

Тръмп няма да подкрепи предложението на Путин за референдум в Донбас

Макрон уволни свой сътрудник, бил протестиращи

Цветан Цветанов след решението на НС за мигрантите: Благодаря на опозицията!

Напускалият свободно Варненския затвор – бивш рали състезател и лидер на престъпна група

Румяна Арнаудова за арестите в КАТ-Габрово: Касае се за длъжностни и документни престъпления

“Локо” (Сф) и “Литекс” бетонирани в Топ 6

„Локо“ (Сф) и „Литекс“ се бетонираха в челната шестица кръг преди края на първата фаза на първенството. Столичните „железничари“ пречупиха с 2:1 гостуващия „Черно море“ и унищожиха (почти) напълно шансовете на варненци да попаднат в Топ 6. „Литекс“ също е непоклатим в горната половина на класирането след 0:0 срещу „Марек“ в Дупница. Въпросителна тегне само над последния участник в компанията на силните отбори – дали това ще бъде „Левски“, или „Ботев“.
„Локомотив“ (Сф) постигна втора важна победа след паузата на тежкия терен в кв. „Надежда“ след тази над ЦСКА (2:0). Пред погледа на селекционера на националите Ивайло Петев „железничарите“ поведоха срещу „Черно море“ в 18-ата минута с гол на Преслав Йорданов. В края на полувремето варненци върнаха интригата с попадение на Иван Коконов – 1:1. А Даниел Генов от „Локомотив “ реши мача с победен изстрел за 2:1 в 76-ата мин.
На друг кален терен – в Дупница, гостуващият „Литекс“ забуксува и завърши 0:0 срещу „Марек“. Резултатът свали ловешкия тим на пето място, „Берое“ е на четвърто, а „Локо“ (Сф) – на трето.
„Постигнахме първата си цел да влезем в челната шестица, ще мислим за по-нататък“, коментира Красимир Балъков, треньорът на „Литекс“.
„Спечелихме заслужено биткаджийска точка, следващите съперници да не ни подценяват“, каза Тенчо Тенев, наставникът на тима от Дупница.