Владимир Путин: Някои страни използват военна сила, заобикаляйки Съвета за сигурност на ООН

Ердоган: Турция има „отговорността“ да сподели болката на арменците за събитията от 1915 г.

Неправителствени организации: Белгия води непрозрачна политика в Сирия

Ръководството на СИДП награди най-добрите си горски-стрелци

Уран и Нептун са били донесени в Слънчевата система от друга галактика

“Локо” (Сф) и “Литекс” бетонирани в Топ 6

“Локо” (Сф) и “Литекс” се бетонираха в челната шестица кръг преди края на първата фаза на първенството. Столичните “железничари” пречупиха с 2:1 гостуващия “Черно море” и унищожиха (почти) напълно шансовете на варненци да попаднат в Топ 6. “Литекс” също е непоклатим в горната половина на класирането след 0:0 срещу “Марек” в Дупница. Въпросителна тегне само над последния участник в компанията на силните отбори – дали това ще бъде “Левски”, или “Ботев”.
“Локомотив” (Сф) постигна втора важна победа след паузата на тежкия терен в кв. “Надежда” след тази над ЦСКА (2:0). Пред погледа на селекционера на националите Ивайло Петев “железничарите” поведоха срещу “Черно море” в 18-ата минута с гол на Преслав Йорданов. В края на полувремето варненци върнаха интригата с попадение на Иван Коконов – 1:1. А Даниел Генов от “Локомотив ” реши мача с победен изстрел за 2:1 в 76-ата мин.
На друг кален терен – в Дупница, гостуващият “Литекс” забуксува и завърши 0:0 срещу “Марек”. Резултатът свали ловешкия тим на пето място, “Берое” е на четвърто, а “Локо” (Сф) – на трето.
“Постигнахме първата си цел да влезем в челната шестица, ще мислим за по-нататък”, коментира Красимир Балъков, треньорът на „Литекс”.
“Спечелихме заслужено биткаджийска точка, следващите съперници да не ни подценяват”, каза Тенчо Тенев, наставникът на тима от Дупница.