„Реал“ слуша: Негодници! Кучета!

“Негодници! Кучета!“ Това чуха футболисти от „Реал“ (Мадрид) след 3:4 с „Шалке“ в реванша от Шампионската лига. Т. нар. крале стигнаха четвъртфинал след 2:0 в Германия, но браха неизличим срам и страх на „Бернабеу“.

След мача няколко десетки запалянковци причакаха „белите“ милионери пред паркинга на стадиона. Само Пепе и Марсело обраха ръкопляскания и: „Добре, добре!“ Сами Кедира чу от колата си: „Мъртвец! Отивай в „Шалке“!“ Към Тони Кроос излетя: “Курвин син!“ А към Начо: “Безсрамник!“

Освиркванията започнаха преди мача за италианския треньор на тима Карло Анчелоти. Оше до почивката дюдюкания обраха Икер Касияс и Гарет Бейл. След първото полувреме освиркаха всички. Към края на мача публиката размаха бели кърпички - знак калпавият тореадор да се маха. Народът скандираше “Вън! Вън!“ и аплодираше „Шалке“.

Охулените не отидоха да поздравят публиката и се наложи капитанът Касияс да ги подгони със заповедни жестове. „Ние сме на дъното, на нулата - отрони Икер. - Можех да се намеся по-добре при първите три гола.“

„Какъв страх!“, реди с едри букви от първа страница в. „Марка“. Четци по устните разкриха, че при 3:4 Кристиано Роналдо казва на Карим Бензема на терена: „Какъв срам... Какъв срам...“

„Няма да говоря до края на сезона“, рече португалецът  след мача пред репортерите. Според „Марка“ - полушеговито-полусериозно. Асът обаче явно е обиден за реакциите покрай празнуването на рождения му ден след 0:4 с „Атлетико“ през февруари.

Кристиано вече е стрелец №1 в историята на евротурнирите със 78 гола срещу 77 за Раул и 76 за Лионел Меси. КР7 стана първи и в Шампионската лига със 75, но заедно с Лео.

Португалецът спаси „Реал“. „Шалке“ повеждаше чрез Кристиан Фукс (20) и Клаас Ян Хунтелаар (40), а Кристиано (25 и 45) изравняваше „от нищото“ с глава. Бензема (52) направи 3:2, но гостът обърна чрез Лерой Сане (57) и Хунтелаар (84). В 87-ата и 90-ата минута Касияс спаси голови удари. След смени от 57-ата „Шалке“ заигра с петима на възраст до 21 г.