Меси стигна 20 гола от 17 мача

Лионел Меси изведе „Барселона“ до 2:0 срещу „Ейбар“ навън с два гола. Каталунците дръпнаха с 4 точки пред „Реал“, който снощи прие „Леванте“, а Ел Класико е в неделя на „Камп ноу“.

Лео поведе с два гола на Кристиано Роналдо при стрелците в Примера дивисион - 32 срещу 30. А през декември десетката изоставаше с 13 попадения. Меси има вече 20 гола от 17 мача през 2015-а във всички турнири. От 11 кръга в шампионата през годината аржентинецът не вкара само в два, а в останалите се разписа 17 пъти.

Лео откри в 31-вата минута от дузпа, която доста медии смятат за спорна. „Чиста дузпа“, отсече обаче Андухар Оливер, съдийският експерт на радио „Марка“. Меси вкара едва за 6-ти път от последните си 11 опита от бялата точка. В 54-тата минута геният заби велик гол с глава след ъглов удар. Лео се открои и с блестящ 40-метров слалом през отбраната. Шави влезе резерва за своя мач №750 за „Барса“.