Чочев се размина с дубъл срещу „Милан“

Ивайло Чочев и „Палермо“ се разминаха със славен дубъл срещу „Милан“. Българският национал игра почти цяло второ полувреме срещу гранда, но на остров Сицилия тимът му загуби с 1:2. „Палермо“ - новак в Серия А, спечели първия мач на „Сан Сиро“ през есента с 2:0. Сега това бе едва първата победа на „Милан“ като гост през годината, която оставя минимални надежди за участие в евротурнирите.
Алесио Черчи даде преднина за „росонерите“, а голмайсторът на „Палермо“ Пауло Дибала изравни от дузпа. Накрая Жереми Менес донесе триумфа на „Милан“. От шест мача „Палермо“ е без победа в Серия А, за последно би „Наполи“ с 3:1 на 14 февруари.
Драмата на другия милански грандтим „Интер“ продължи с пълна сила. На „Сан Киро“ тимът на Роберто Манчини не успя да победи фалиралия „Парма“ - 1:1. Фреди Гуарин откри за „Интер“, а Анди Лила изравни още преди почивката. Манчини изживява най-дългата серия без победа начело на тима - пет поредни двубоя.
Римските колоси продължават битката за зона Шампионска лига с победи. „Рома“ пречупи пряк конкурент на „Олимпико“ - 1:0 срещу „Наполи“. Миралем Пянич вкара скъпоценния гол. А „Лацио“ се разходи до остров Сардиния за 3:1 на терена на „Каляри“. Домакините нямат победа от девет мача. Пети гол срещу „Каляри“ в седем мача вкара Мирослав Клозе, с който откри резултата. .
Други резултати: „Верона“ - „Чезена“ 3:3, „Сасуоло“ - „Киево“ 1:0, „Аталанта“ - „Торино“ 1:2, „Дженоа“ - „Удинезе“ 1:1. Късно снощи играха „Фиорентина“ - „Сампдория“ и „Ювентус“ - „Емполи“.