„Ботев“ пусна фатален гол след 486 „сухи“ минути

„Литекс“ излъга „Ботев“ с 1:0 в Коматево и се доближи само на две точки от втория ЦСКА. Защитникът Страхил Попов вкара победно в средата на второто полувреме, а минути преди това домакините изригнаха в радост след попадение на Божидар Васев. Голът обаче бе отменен правилно за засада, която ясно се видя на тв повторенията.

До загубата вчера „Ботев“ бе единственият отбор със суха мрежа в „А" група през 2015 г. Топката влезе във вратата на „канарчетата“ след 486 минути и 105 дни. За последно, преди удара на Попов, вратарят Адам Стаховяк бе преодолян в 27-ата минута на мача в Разград срещу „Лудогорец" на 12 декември (0:1). Тогава му вкара Абел Анисе, бивш играч точно на пловдивчани.

„Ботев" за втори път губи от „Литекс" в Пловдив със съдия Станислав Тодоров. Предишното поражение бе с 1:2, но на стадион „Христо Ботев" през март 2007 година.
Преди мача чешкият халф Томаш Иршак получи плакет от клуба домакин за неговия мач №100 в жълто и черно под бурните аплодисменти на пълните трибуни.