Славия победи Левски, сините винят съдията

Славия се наложи с 1:0 над Левски в "Овча Купел" в двубой от втората шестица на "А" група. Така "белите" записаха два поредни успеха за първенство над "сините" за първи път от 1980-а година, съобщава Би Ти Ви.

Славия организира по-опасните атаки през първото полувреме. След няколко пропуска пред вратата на Боян Йоргачевич, "белите" поведоха в 33-ата минута, когато Карлос Фонсека бе изпуснат от синята отбрана. Секунди преди да падне голът, главният съдия Георги Кабаков подмина претенции на футболистите на Стойчо Стоев за нарушение срещу Лукаш Гикиевич.

През второто полувреме мачът стана още по-динамичен. Пропуските за гостите направиха Мигел Бедоя, Гикиевич и Луис Педро. В 85-ата минута "сините" поискаха дузпа за фаул срещу Педро, но Кабаков прецени, че нарушението е било извън наказателното поле.