„Байерн“ без Рибери и Швайнщайгер

Франк Рибери и Бастиян Швайнщайгер няма да пътуват с „Байерн“ за първия четвъртфинал в Шампионската лига срещу „Порто“ в сряда. Треньорът Пеп Гуардиола се надяваше на по едно полувреме от двамата. „Байерн“ излиза в мача без цялата халфова линия, с която спечели пет купи през 2013 година – освен Рибери и Швайнщайгер контузени са Ариен Робен и Хави Мартинес. В Португалия не могат да играят също основните защитници Дейвид Алаба и Мехди Бенатия.

„Байерн“ поне може да се радва, че с испанския съдия Карлос Веласко Карбайо винаги бие като гост в Шампионската лига. 44-годишният инженер свири победите с по 2:0 срещу „Ювентус“ и „Марсилия“ на четвъртфинали два сезона поред. Карбайо бе рефер и при 1:1 с „Манчестър Юнайтед“, когато изгони Швайнщайгер миналия сезон. Сега това няма как да се случи, защото Швайни е контузен.