МЗ: Бутилираната вода носи сериозен риск за детското здраве

Две българки на топ постове в ЕК Първата жена начело на Евростат ще е Мариана Коцева

Вижте акцентите от броя на “Труд” в четвъртък, 22 февруари 2018

Русия е заплатила глоба от 15 милиона долара на Международния олимпийски комитет

Актьорите Гал Гадот и Марк Хамил ще връчват награди “Оскар”

Мъж обгоря след инцидент в леярна Прокуратурата проверява и друг случай

Валери Жаблянов в блиц пред “Труд”: ГЕРБ удрят всеки, който не им харесва

Легионер стрелец обвинен за хулиганство Горския човек заплашил служители на МВР, че ги очакват много изненади

Световният бронзов медалист Антъни Иванов избра плувния басейн в Благоевград за подготовка за шампионата в Гърция

Еди Рама: Изказването ми за общ президент на Албания и Косово беше извадено от контекста

„Монако“: Биха ни с голяма несправедливост!

Димитър Бербатов и съотборниците му кипнаха от възмущение след дузпата, донесла загуба в първия четвъртфинал на Шампионската лига. „Монако“ отстъпи с 0:1 като гост на „Ювентус“, а решителният миг бе в 57-ата минута.

Андреа Пирло пусна кадифен пас, а Алваро Мората се измъкна от бранителя на гостите Рикардо Карвальо. Португалецът гледаше топката високо във въздуха и закачи (или не) крака на нападателя на „Ювентус“, който падна в наказателното поле. Самото нарушение бе спорно, но нямаше съмнение, че ако има такова, то е извън полето. Реферът Павел Краловец (Чехия) обаче не се поколеба.

От дузпата Артуро Видал бе безпощаден с шут в горния ъгъл. Както коментира Гари Линекер в туитър: „И целият вратарски синдикат да наредим на голлинията, този удар не се спасява.“

„Монако“ създаде доста положения и изобщо не игра като обречен, като само до 20-ата минута Яник Ферейра-Караско изпусна две отлични възможности.
В 71-вата минута на терена се появи Димитър Бербатов, който не бе играл четвъртфинал в Шампионската лига от 2011-а. След 120 секунди българинът стреля с глава и топката мина на сантиметри от ъгъла на вратата. Номер 9 отново се размина с гол срещу великия Джанлуиджи Буфон при четвъртата им среща.
Но Бербатов бе обнадежден: „Много сме доволни от представянето си – каза нападателят. – Не сме щастливи само от резултата, както и от решението за дузпата. Вярваме си, че на реванша имаме шансове да елиминираме „Ювентус“.“

„Това бе една голяма несправедливост – каза треньорът на „Монако“ Леонардо Жардим. – Нямаше нарушение за дузпата, а извън тази ситуация ние бяхме перфектни.“.
Сайтът на УЕФА нарежда пет извода от мача, като един от тях е: „Монако“ има нужда от „повече Бербатов“ и констатира, че българинът трябва да е титуляр на реванша.

„Ювентус“ е гостувал пет пъти във Франция в турнира на шампионите – на „Марсилия“, „Нант“, „Бордо“ (2) и „Монако“. Торинският гранд има пет поражения. Единственото му визита в княжеството е през 1998 г. и завършва 3:2 за домакините. Сега и това ще стигне на италианците, но Бербатов и компания имат други планове.