Гол на Луис Суарес = триумф за „Барселона“

„Луис Суарес изяде „Пари Сен Жермен“ на две хапки“, констатира италианският в. „Гадзета дело спорт“ след 3:1 за „Барселона“ край Айфеловата кула. Каталунската магия покори Париж и обра аплодисменти от „Парк де пренс“, но шедьоврите на Канибала решиха четвъртфинала. Нападателят стана първият уругваец с два гола в елиминации на Шампионската лига.

Суарес вкара 6 пъти от 6 мача в турнира през сезона. Гол на Луис винаги носи победа на „Барса“ - 4 дуела в Лигата, 2 за Кралската купа в Испания и 8 в Примера дивисион.

Суарес освети Париж и „Барса“ заслепи ПСЖ – търси метафори английският в. „Гардиън“, след като асът трудно се описва с прости думи. - Луис засенчи Меси като главен палач.“

„Суарес изобрети два гола“, използва аржентинският в. „Оле“ глагол, който не е характерен за играта, но – точен.

„Ел Пистолеро, ти си най-добрият!“, възхищава се родният за Луис уругвайски в. „Ел Паис“.

„ПСЖ падна от високо и ако не стане чудо, ще си тръгне на четвъртфинал в трета поредна година“, призна в. „Екип“ края на амбициозния френски новобогаташ.

„Льо Паризиен“ дублира израз на спортния вестник: „ПСЖ падна от много високо. Планината е твърде висока.“

Поради контузии или наказания ПСЖ излезе без асовете Златан Ибрахимович, Марко Верати и Тиаго Мота, а още в 21-ата минута с травма напусна и капитанът Тиаго Силва. Влезе невъзстановеният Давид Луис, превърнат в чучело от Суарес.
Неймар откри в 18-ата минута за „Барса“. В 67-ата и 79-ата Канибала по сходен начин прекара топката между краката на Давид Луис и вкара – 3:0. В 82-ата шут на Грегори ван дер Вил се отклони от Жереми Матийо за 1:3.

Първият гол на Суарес бе №400 за „Барса“ в Лигата. Повече има единствено „Реал“ – 436. Второто попадение на Луис се оказа №1000 на клуба в евротурнирите. И тук каталунците отстъпват само на „кралете“, които имат 1016.

Шави влезе за госта в 52-ата минута вместо контузения Андрес Иниеста и стана №1 по мачове в историята на евротурнирите – 169 срещу 168 за Паоло Малдини („Милан“).

„Барселона“ ни превъзхождаше във всичко“, призна треньорът на победените Лоран Блан. „Всички играха чудесно“, отсече испанският му колега Луис Енрике.