Меси стигна 400 гола за „Барселона“

Лионел Меси заби своя гол №400 за „Барселона“ при победата с 2:0 над „Валенсия“ на „Камп ноу“, която може да се окаже шампионска. Първата и последната минута се оказаха „синьо-червените“, но в останалия период от дуела гостите често превъзхождаха.

Още в 55-ата секунда Луис Суарес за кой ли път през годината се прояви като главен палач в тима на „Барса“ - 1:0 след пас на Лео. В добавеното време Меси удвои.

В 10-ата минута съдията Гонсалес Гонсалес даде дузпа за фаул на Жерар Пике срещу Родриго. „Има нарушение“, отсече бившият рефер Андухар Оливер, експерт на „Марка“, за спорната ситуация. Вратарят Клаудио Браво обаче спаси десета дузпа в кариерата си, след като Даниел Парехо би слабо. „Валенсия“ удари и греда чрез Франсиско Алкасер в 33-тата минута.

„Барса“ поведе с 5 т. пред „Реал“, който късно снощи прие „Малага“. „Валенсия“ е 4-ти, след като допусна първа загуба от 2 февруари, когато падна с 0:1 от „Малага“ навън. Отборът записа 8 победи и равенства в серията.