Варна е декор във финала на “Привличане”

Треньорът на „Рома към играчите: Исках половината да ви сменя

Бившият шеф на Общинска банка Александър Чакалски временно оглави „Топлофикация София“

Теменужка Петкова: Темата българската страна да бъде купувач на ЧЕЗ не стои на дневен ред

Цар Симеон II прие в двореца “Врана” бившия премиер на Македония проф. Владо Бучковски

Разкриха подпалвач, изпепелил „Лада” на съсед в монтанско село

100 000 лева гаранция за бившия финансов министър Стоян Александров

Утре у нас пристига сръбският президент Александър Вучич

Хамилтън е царят на пустинята в Бахрейн

Люис Хамилтън налага диктатура във “Формула 1”. Англичанинът спечели трета победа в четвъртото за сезона състезание и методично увеличава преднината си в генералното класиране. Шампионът изглежда пълен господар на положението и се движи по курс към титла №3 в кариерата си и втора поред с автомобил на “Мерцедес”. Победата в Бахрейн бе 36-а за британеца. Само Себастиан Фетел (“Ферари”) от сегашните състезатели има повече – 40.

За четвърти път от 4 надпревари досега Хамилтън потегли от първа позиция. Той държеше събитията под контрол и в повечето време интересното се случваше зад него. На старта четвъртият Кими Райконен (“Ферари”) изпревари третия Нико Розберг (“Мерцедес”), който обаче бързо си върна позицията и в деветата обиколка изскочи втори, задминавайки Фетел. Първият питстоп бе слаб за Хамилтън и преднината му пред Розберг изтъня до 1,7 секунди, но скоро лидерът отново се откъсна напред. В същото време инженерите на “Мерцедес” призоваха Нико да пести гориво и да пази гумите си. След второто влизане Фетел изскочи пред Розберг, но допусна грешка при завой, излезе от трасето и повреди предното си крило, което позволи на преследвача за трети път в състезанието да изпревари болид на “Ферари”. Себастиан влезе в бокса за ново крило и излезе на пета позиция. Съотборникът му Кими направи много късен трети стоп и за известно време се движеше начело, докато гумите му имаха сцепление. След като спря да ги смени, той излезе и караше на трето място зад Хамилтън и Розберг. Две обиколки преди края Нико допусна грешка на завой и Райконен го изпревари, за да финишира втори. Фетел приключи пети след Валтери Ботас (“Уилямс”). Вместо двойна победа за “Мерцедес” за първи път тази година на второто място на почетната стълбичка се появи нова фигура в лицето на Райконен и разчупи триумвирата Хамилтън – Розберг – Фетел.
Тъжен уикенд преживяха шампионите в екипа на “Макларън”. Дженсън Бътън изобщо не застана на старт. Той трябваше да потегли последен, но колата му остана в гаража. Механиците не успяха да се справят с проблемите с електрониката, които преследваха англичанина през целия уикенд. Фернандо Алонсо не влезе в зоната на точките и завърши 11-и, изоставайки с повече от обиколка от победителя.