Свалят фланелките на играчите на ЦСКА след седми пореден мач без успех - 0:1 от Локо (Сф)

Футболисти на ЦСКА бяха разсъблечени от собствените си фенове след домакинската загуба с 0:1 от "Локо" (Сф). Полицаите едва спасиха играчите от гнева на запалянковците.

Ултрасите привикаха футболистите пред Сектор "Г" и започнаха да им свалят фланелките. Някои от играчите, очевидно изплашени, мигновено си свалиха екипа и го връчиха на феновете. Други като Апостол Попов първоначално се дърпаха. Това принуди ядосаните запалянковци да блъскат футболистите и насилствено да им свалят фланелките.

Единствения гол в срещата вкара бивш юноша на ЦСКА Владислав Романов след пас на друг продукт на червената школа - Орлин Старокин в 71-ата минута.

ЦСКА не успя да стигне до победата в седми пореден мач в първенството, при това без да отбележи дори един гол. От подновяването на първенството след зимната пауза червените записаха 5 загуби и едва 2 равенства. В този период тимът от Борисовата градина игра по два пъти с Локо Сф (0:2, 0:1), Берое (0:1, 0:0) и Ботев Пд (0:2, 0:0), както и веднъж с Лудогорец (0:4).

За първи път от близо четвърт век Локо Сф стигна до две поредни шампионатни победи над ЦСКА – 2:0 на 1 март в „Надежда” и 1:0 на 20 април. За последно това се случи през 1990 г. – 2:1 на 31 март и 2:0 на 6 октомври.

ЦСКА изпадна от Топ 2 за първи път през настоящия сезон – червените бяха втори след Славия по голова разлика след първия кръг, водачи от втория до четвъртия кръг, отново втори след петия кръг и лидери във временното класиране от шестия до 20-ия кръг включително, както и втори от 21-ия до 25-ия кръг. Локо Сф пък за първи път през сезона се изкачи до втората позиция.

С 0:1 срещу Локо Сф ЦСКА записа 10-и мач без отбелязан гол през сезона. ЦСКА не е вкарал гол вече 706 минути – клубен антирекорд за всички времена. За последно точен бе Орелиен Жоаким при 3:1 над Черно море на 13 декември 2014 г. Червените продължават да са единственият тим в А група, който още не е вкарал гол през календарната 2015 г., като са на последното място в подреждането според резултатите след зимната пауза с едва 2 точки.