Йоканович влезе във Висшата лига

Бившият треньор на „Левски“ Славиша Йоканович триумфално влезе във Висшата лига с „Уотфорд“ след победа с 2:0 на терена на последния „Брайтън“. Кръг преди края тимът на сърбина е недостижим на върха в Чемпиъншип.
А „Лестър“ направи нова крачка към най-голямото чудо в битка за оцеляване в ерата на Висшата лига. Джейми Варди вкара единствения гол и „лисиците“ биха навън с 1:0 „Бърнли“, което бе четвърта поредна победа. За първи път след 139 дни (от ноември) „Лестър“ не е последен. Нещо повече – извън трите изпадащи е! Никога отбор, прекарал повече от 120 дни на дъното в един сезон (като „Лестър“ сега), не се е спасявал.
„Ливърпул“ се провали с 0:0 на терена на „Уест Бромич“, а двубоят бе под №500 за Стивън Джерард във Висшата лига. Ветеранът стана 12-ият футболист с такова постижение, като в момента играят още само Гарет Бари, Франк Лампард и Марк Шварцер.„Ливърпул“ няма победа като гост на отбор, воден от Тони Пюлис (сега в „Уест Бромич“, преди това в „Стоук“ и „Кристъл Палас“). Статистиката на гранда е 4 ремита и 3 загуби.
Гостите реално остават извън Топ 4, ако не стане чудо – разликата между тях и четвъртия „Манчестър Сити“ вече е 6 точки, а остават само пет мача до края.
Другите резултати: „Нюкасъл“ - „Суонси“ 2:3, „Кристъл Палас“ - „Хъл“ 0:2, „Стоук“ - „Съндърланд“ 1:1, „Куинс Парк“ - „Уест Хем“ 0:0.