Шестима от „Челси“ в отбора на сезона

„Челси“ даде шест имена за идеалните 11 на сезона във Висшата лига, обявени 5 кръга преди края. Тимът се избира от професионалните футболисти в елита.
На вратата е Давид де Хеа от „Манчестър Юнайтед“, а сред 11-те са още Филипе Коутиньо („Ливърпул“), Алексис Санчес („Арсенал“), Райън Бертран („Саутхемптън“) и Хари Кейн („Тотнъм“). Останалите са от „синия“ тим на Жозе Моуриньо, който е близо до титлата: Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Джон Тери, Неманя Матич, Еден Азар и Диего Коща.
Във Висшата лига в неделя „Манчестър Юнайтед“ бе туширан класически с 3:0 от „Евертън“ и записа второ поредно поражение. „Юнайтед“ е четвърти с 65 точки.
В събота „Астън Вила“ драматично загуби с 2:3 на терена на „Манчестър Сити“, като при 2:2 в 87-ата минута гостите трябваше да получат дузпа, но бе маркирана несъществуваща засада. В ответната атака „Сити“ вкара победно чрез Фернандиньо. Така шампионите излязоха временно втори с 67 точки преди дербито „Арсенал“ (66 т.) срещу „Челси“ (76 т.).