Чочев игра 90 минути при неочаквана загуба

Ивайло Чочев записа трети пореден мач като титуляр за „Палермо“, но тимът му допусна конфузно 0:1 на терена на изпадналия отдавна „Парма“. Българинът обаче трупа опит в първия си сезон в Серия „А“ и вече има 8 старта в състава на сицилианците, както и 5 появи като резерва.
Чочев и компания остават 11-и с 41 точки и нямат проблем с мястото си в елита.
„Ювентус“ има нужда от 1 точка в оставащите пет кръга, за да е шампион за четвърти път поред. Но първенецът преклони глава в дербито на Торино, победен от едноименния тим с 2:1. „Старата госпожа“ поведе с гол на маестро Андреа Пирло преди почивката, но националът Матео Дармиан изравни.
Победата на „Торино“ донесе Фабио Куалярела, чиято футболна съдба е свързана с двата тима от града. Юноша на „Торо“, нападателят игра 3 сезона в „Юве“, откъдето се върна в родния клуб миналото лято.
Така лидерът има 73 точки, а преследвачът „Лацио“ остана с 59, след като не успя да бие у дома „Киево“ - 1:1. „Юве“ вероятно ще стане шампион още в сряда, когато приема „Фиорентина“.
Другите резултати: „Интер“ - „Рома“ 2:1, „Аталанта“ - „Емполи“ 2:2, „Удинезе“ - „Милан“ 2:1, „Дженоа“ - „Чезена“ 3:1, „Верона“ - „Сасуоло“ 3:2.