Кристиано мачка Лео и Ди Стефано

Реал“ спечели с хеттрик на Кристиано Роналдо - 3:2 със „Севиля“ навън. „Барселона“ смаза последния „Кордоба“ с 8:0 като гост с хеттрик на Луис Суарес плюс голове на Лионел Меси (два), Неймар (дузпа), Жерар Пике и Иван Ракитич. Каталунският водач е с 2 т. пред мадридския преследвач. Кристиано дръпна с два гола пред Лео - 42 към 40.

Роналдо мина Меси по мачове с поне 3 попадения в шампиона - 25 срещу 24. Португалецът стана №1 и в „Реал“ по хеттрикове във всички турнири - с 29 изпревари Алфредо ди Стефано (28). Кристиано отвя легендарния Дон и зае второ място във вечната „бяла“ класация на стрелците в първенството - 218 към 216. Начело е Раул с 228.

Меси стигна 450 гола в кариерата си - 405 за „Барса“ и 45 за Аржентина. Лео записа 4-ти сезон с поне 50 попадения. Само през 2015-а десетката заби 25 пъти в първенството, с което е №1 в Европа. Втори с 16 е Антоан Гризман от „Атлетико“, който допусна 0:0 с „Атлетик“ в Мадрид. Меси натрупа 18 асистенции, с което е №2 във водещите шампионати на Европа. Първи е Кевин де Бройне („Волфсбург“) с 19.

„Реал“ триумфира след две загуби в Севиля. Роналдо вкара в 36-ата и 37-ата мин. „Барса“ също поведе с 2:0 в Севиля“ през почивката на 11 април, но допусна 2:2. Сега Карлос Бака намали от дузпа в 45-ата, обаче пак Кристиано заби в 68-ата, а Висенте Ибора в 79-ата минута фиксира 2:3. „Севиля“ допусна първо поражение у дома след 34 двубоя.

Икер Касияс от „Реал“ триумфира с 333-та победа в Примера дивисион. Капитанът заедно с Андони Субисарета („Барса“) е №1 в историята.

„Мач на живот и смърт“, обяви Серхио Рамос, който пак игра халф за „балета“. „Кристиано съхрани живота на „Реал“, в подобен тон пише в. „Ас“. В. „Марка“ изобрети нова дума - хеткрис.