Цвети отпадна от турнира в Мадрид срещу 13-ата в света Шафаржова

Цветана Пиронкова загуби от 13-ата в света Луцие Шафаржова с 3:6, 1:6 в среща от втория кръг на турнира в Мадрид. Мачът продължи час и 13 минути.

Срещата започна равностойно и бе такава до средата на първия сет, когато резултатът бе 3:3. Последваха цели 9 поредни гейма за представителката на Чехия, преди Пиронкова да вземе един.

Шафаржова можеше да затвори двубоя с десети пореден гейм и сет на нула, но Пиронкова спаси мачбол при свой сервис и прекъсна серията на противничката си. Така обаче тя само отложи неизбежното и при втория си мачбол чехкинята стигна до победата, давайки една единствена точка на нашето момиче.

В крайна сметка пловдивчанката приключи участието си в Мадрид с 27 460 евро от наградния фонд и 65 точки за световната ранглиста