Ивица Дачич: Няма как да се постигне решение по Косово без Русия

Нинова: Единственото решение на основните проблеми в държавата е Борисов да депозира оставката на кабинета

Омбудсманът призова кипърския си колега да съдейства по случая „Олимпик“

Титулярка се връща в ансамбъла (СНИМКИ)

НАСА откри воден лед на повърхността на Луната

Имаме ли право на допълнителен платен отпуск?

Цветанов: Дали проблемът с Търговския регистър не е умишлен саботаж от някой, който иска да създаде проблеми в държавата

Министър Цачева: Имаше доклад за 6 ИТ проблема относно Търговския регистър

Крум Зарков към Борисов: Считате ли, че въпросът за отговорността за срива на ТР е изчерпан с оставката на Зорница Даскалова

Ципрас обяви край на „съвеременната Одисея“

Съдът отхвърли искането на Биляна Петрова да напусне ареста

Поп певицата Камилa Кабело получи приз за най-добра изпълнителка и за най-добро видео (СНИМКИ)

НС задължи двама министри да търсят възможности за подпомагане на ужилените от „Олимпик“ До 7 септември КФН ще докладва как е надзиравала фалиралия застраховател

Парламентът одобри единодушно оставката на Ралица Агайн

Избират Мис Варна 2018 сред 24 красавици Ники Кънчев е водещ на уникалния спектакъл в арт зоната на Морска гара

Момченце се натрови със свръхдоза сироп, приеха го в реанимация с пулс 170

4-годишно момченце погълна свръхдоза сироп, близо 1/3 от бутилката с грамаж 150 мл, и попадна в реанимация, пише struma.bg.

Инцидентът станал в дома на семейството му в Благоевград късно вечерта на Гергьовден. Малкият палавник имал назначено лечение с „Вентолин“ – сироп за овладяване на остри пристъпи на задух, предписано му е по 1 лъжичка от 5 мл на прием. Вечерта детето намерило шишенцето със сиропа, който е с портокалов аромат, и изпило близо 50 мл.

Бабата, която се грижила за момченцето, усетила, че нещо не е наред с внучето й, то започнало да нервничи и реве, учестено да кашля, имало затруднено дишане и сърдечна честота 170 удара в минута. При вида на празното шише разбрала какво се е случило. Майката на пострадалото момченце по същото време била с другото детенце, което също било болно.

Веднага след инцидента детето е прието в благоевградската болница, оказана му е първа помощ в спешно отделение, предвид нестабилното му състояние с учестена сърдечна дейност е настанено за интензивно лечение в реанимация. Предприети са спешни действия от анестезиолог и педиатри, направена е консултация с национален специалист по токсикология. Детето остава под активно лекарско наблюдение в реанимация в МБАЛ – Благоевград.

Това е вторият инцидент с 4-годишно детенце, станал навръх Гергьовден. Момиченце от Симитли, както „Струма“ писа, падна на обяд по стълбите, докато си играело, и по спешност е закарано в неврохирургия в „Пирогов“.

Коментирайте от Фейсбук

Отговорете

error: Съдържанието на trud.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.