Пета поредна победа за "Левски"

„Левски“ сломи „Черно море“ с 2:0 насред Варна в последния дуел между двата отбора преди финала за купата на България. „Сините“ на практика си гарантираха поне седмото място в крайното класиране на „А“ група, тъй като дръпнаха с 6 точки пред „моряците“. До края на първенството остават три кръга.

„Левски“ излезе без шестима титуляри, като трима отсъстваха поради наказания или контузии, а другите получиха почивка. Въпреки това гостите превъзхождаха домакините и спечелиха заслужена победа. В стартовия състав на столичния тим започнаха трима младоци - Мики Орачев, Божидар Краев и Борислав Цонев.

Валери Домовчийски откри резултата в 73-тата минута с глава след центриране от свободен удар на Борислав Цонев. Централният нападател вече дели второто място при стрелците в първенството с 10 гола, като начело е неговият испански съотборник Антонио Аниете с 12. В добавеното време на мача Мигел Бедоя удвои резултата след подаване на влезлия резерва сомалиец Либан Абди. В миналия кръг испанският халф вкара два пъти за 5:0 срещу „Хасково“. Бедоя има вече 8 гола в „А“ група.

Двата отбора играха открито и за победа, направиха ред пропуски, включително сами срещу вратарите Боян Йоргачевич („Левски“) и Александър Чанович („Черно море“). Домакините и гостите по веднъж претендираха за дузпа заради игра с ръка.

„Сините“ постигнаха пета поредна победа, като се брои и триумфалният реванш от полуфиналите за купата срещу „Лудогорец“ на „Аспарухов“ - 1:0. Головата разлика на „Левски“ в серията е 16-1.