Мама Миа 2 избра хърватския остров Вис Звездите на мюзикъла превръщат доскоро непознатото късче земя в туристически хит

Одежда всяка тука оставете Най-добрите нудистки плажове по света и у нас

Букурещ раздава ваучери за закупуване на еко коли

Проливен дъжд наводни част от Русе

Галена дефилира по бански в Маями Фолк певицата се разходи рамо до рамо с известни манекенки

Един от задържаните надзиратели във Варна остава в ареста, другите – под домашен арест

Пентагонът подкрепи решението на Тръмп да покани Путин в САЩ

Протестиращите в Шарково се разграничиха от политическите партии

Голям залък Какво обичат да си похапват световните лидери

Близо 240 преселници без документи задържаха в Турция

Премиерът Борисов откри „Арена Шумен“ (СНИМКИ) През август стартира "Хемус" от Белокопитово до Търговище

ВМРО чества в Смилево годишнината от Илинденското въстание

Руските балерини отслабвали с бяло вино

„Арена Шумен“ – впечатляваща архитектура и функционалност

И днес не взеха втора проба за чума в Болярово

127 българи ще участват в първите Европейски игри

Общо 127 спортисти (67 мъже и 60 жени) са спечелили квоти и ще представят България в първите Европейски игри в Баку от 12 до 28 юни.

България ще участва в 23 от общо 30 спорта: стрелба с лък, бадминтон, плажен волейбол, бокс, кану, колоездене на шосе, скокове във вода, фехтовка, акробатика, спортна гимнастика, художествена гимнастика, джудо, карате, самбо, спортна стрелба, плуване, синхронно плуване, тенис на маса, таекуондо, батут, триатлон, волейбол (мъже и жени) и борба.

Мъжкият волейболен отбор ще се води от Николай Желязков, а женският от Драган Нешич.

В състава на делегацията личат както имена на шампиони, сред които най-титулуваната българка на олимпийски игри – спечелилата две титли и общо пет медала Мария Гроздева, опитните Станка Златева, Тодор Алексиев, Николай Николов, братята Братоеви, Петя Неделчева, световни и европейски шампиони в борбата, художествена гимнастика и самбото.

„Делегацията ни се доближава по численост до съставите ни в най-успешните за българската спортна история олимпийски игри в Сеул и Барселона, дано и като представяне доближим тези олимпиади“, каза председателят на БОК Стефка Костадинова.

Спортното министерство осигури финансирането на участието на всички спечелили квоти в игрите.

Във връзка с Европейските игри бе създаден оперативен щаб, който се ръководи от Белчо Горанов, генерален секретар на БОК и включва представители на БОК, Министерството на младежта и спорта и Антидопинговия център.

Ето и пълния списък на българската делегация:

СПОРТИСТИ

Акробатика 2

Алекс Жеков смесена двойка
Елена Великова смесена двойка

Бадминтон 7

Линда Зечири сингъл
Петя Неделчева сингъл
Стефани Стоева двойка жени
Габриела Стоева двойка жени
Благовест Кисьов сингъл
Лилиян Михайлов двойка мъже
Михаил Михайлов двойка мъже

Бокс 12

Тинко Банабаков 49 кг
Даниел Асенов 52 кг
Стефан Иванов 56 кг
Елиан Димитров 60 кг
Айрин Исметов 64 кг
Симеон Чамов 69 кг
Радослав Панталеев 81 кг
Кристиян Димитров 91 кг
Петър Белберов +91 кг
Стойка Петрова 51 кг
Станимира Петрова 54 кг
Деница Елисеева 60 кг

Борба 24
класически стил – 8

Александър Костадинов 59 кг
Константин Стас 66 кг
Свилен Костадинов 71 кг
Явор Янакиев 75 кг
Даниел Александров 80 кг
Николай Байряков 85 кг
Владислав Методиев 98 кг
Милослав Методиев 130 кг
свободен стил мъже – 8
Владимир Дубов 57 кг
Радослав Великов 61 кг
Борислав Новачков 65 кг
Мирослав Киров 70 кг
Кирил Терзиев 74 кг
Георги Средков 86 кг
Драгомир Стойчев 97 кг
Димитър Кумчев 125 кг
свободен стил жени – 8
Елица Янкова 48 кг
Пепа Димитрова 53 кг
Евелина Николова 55 кг
Мими Христова 58 кг
Тайбе Юсеин 60 кг
Елина Васева 63 кг
Джанан Манолова 69 кг
Станка Христова 75 кг

Волейбол 28

жени (14)
Диана Ненова
Нася Димитрова
Лора Китипова
Добряна Рабаджиева
Габриела Коева
Гергана Димитрова
Христина Русева
Мирослава Паскова
Силвана Чаушева
Мария Филипова
Жана Тодорова
Елица Василева
Мира Тодорова
Емилия Николова
мъже (14)
Георги Братоев
Розалин Пенчев
Мартин Божилов
Светослав Гоцев
Данаил Милушев
Бранимир Грозданов
Добромир Димитров
Валентин Братоев
Жани Желязков
Тодор Алексиев
Николай Николов
Борислав Апостолов
Венцислав Рагин
Петър Каракашев

Плажен волейбол 2

Ирена Мишонова
Светла Ангелова

Спортна гимнастика 6

Александър Батинков
Мартин Ангелов
Йордан Александров
Ралица Милева
Албена Златкова
Валентина Рашкова

Джудо 3

Янислав Герчев 60 кг
Ивайло Иванов 81 кг
Ивелина Илиева 57 кг

Кану каяк 4

Мирослав Кирчев К1 200м, 1000м
Беренике Фалдум К1 500м, 5000м
Галин Георгиев К2 200м
Николай Милев К2 200м

Карате 1

Борислава Ганева кумите 68 кг

Колоездене 2

Николай Михайлов шосе
Стефан Христов шосе

Плувни спортове 8

Плуване 4

Калоян Николов 200 и 400 м съчетано плуване
Матю Ценков 50, 100 и 200 м бруст
Диана Петкова 50 и 100 м свободен стил, 100м гръб, и 200м съчетано плуване
Бояна Томова 50, 100 и 200 м гръб

Скокове във вода 2

Димитър Исаев трамплин 1м и 3м, кула и синхронни скокове
Богомил Койнашки трамплин 1м и 3м, и синхронни скокове
Синхронно плуване 2
Михаела Пеева дует
Мария Киркова дует

Самбо 6

Магдалена Върбанова 52 кг
Калина Стефанова 60 кг
Ваня Иванова 64 кг
Габриела Гигова 68 кг
Борислав Янаков 57 кг
Мартин Иванов 74 кг

Скокове на батут 2

Валерия Йорданова индивидуално и синхрон
Симона Иванова индивидуално и синхрон

Спортна стрелба 4

Мария Гроздева 10 м въздушен пистолет и 25 м пистолет
Антоанета Бонева 10 м въздушен пистолет и 25 м пистолет; смесен старт
Антон Ризов 50 м въздушна пушка; 50 м пушка от 3 позиции; 50 м пушка прав
Самуил Донков 10 м въздушен пистолет; 50 м пистолет; смесен старт

Стрелба с лък 2

Добромира Данаилова

Явор Христов

Таекуондо 2

Владимир Далаклиев 68 кг

Теодор Георгиев 80 кг

Тенис на маса 1

Анелия Карова

Триатлон 2

Христа Стойнева

Емил Стойнев

Фехтовка 2

Атанас Арнаудов сабя

Деян Добрев шпага

Художествена гимнастика 7

Мария Матева индивидуално
Невяна Владинова индивидуално
Михаела Маевска ансамбъл
Ренета Камберова ансамбъл
Цветелина Найденова ансамбъл
Цветелина Стоянова ансамбъл
Християна Тодорова ансамбъл

ТРЕНЬОРИ 43

Николина Христова акробатика
Живко Димитров бадминтон
Джема Зечири бадминтон
Гюнтер Хубер бадминтон
Михаил Таков бокс
Палми Ранчев бокс
Павел Сяров бокс
Милчо Радуловски борба класически стил
Янко Шопов борба класически стил
Валентин Рангелов борба свободен стил мъже
Мариан Аврамов борба свободен стил мъже
Серафим Бързаков борба свободен стил жени
Петър Касабов борба свободен стил жени
Драган Нешич волейбол жени
Атанас Лазаров волейбол жени
Николай Желязков волейбол мъже
Георги Петров волейбол мъже
Иван Раев плажен волейбол
Владимир Янев гимнастика
Илко Гиров гимнастика
Атанас Герчев джудо
Свилен Скерлев джудо
Ева Пашева кану каяк
Димитър Иванов кану каяк
Ангел Стефанов карате
Красимир Василев колоездене
Любомир Ценков плуване
Георги Чобанов скокове във вода
Юлия Чубурова синхронно плуване
Васил Соколов самбо
Ирина Николова скокове на батут
Валери Григоров спортна стрелба
Христо Христов спортна стрелба
Иван Иванов стрелба с лък
Христо Михалчев таекуондо
Деян Георгиев тенис на маса
Емил Стойнев триатлон
Даниел Бояджиев фехтовка шпага

Ивайло Воденов фехтовка сабя
Ефросина Ангелова художествена гимнастика индивидуално
Росина Атанасова художествена гимнастика индивидуално
Ина Ананиева художествена гимнастика ансамбъл
Татяна Янчева художествена гимнастика ансамбъл

Технически лица 8

Емилия Груева бокс
Али Паръшмолла борба
Ненад Джурович волейбол кондиционен треньор
Юлиян Карабиберов волейбол кондиционен треньор
Борис Николов волейбол статистик
Симоне Франчеши волейбол статистик
Станислав Георгиев колоездене механик
Димитър Спасов спортна стрелба оръжейник

Медицински лица 11

лекари 5
Стефан Стругаров главен лекар
Емил Трифонов бокс
Борис Борисов борба
Иван Геров / Динко Захариев волейбол
Мариела Сиракова художествена гимнастика
масажисти 6
Георги Иванов бокс
Станчо Станчев борба
Емил Борисов борба
Петър Караджов волейбол
Георги Биволарски волейбол
Цветелин Мишовски художествена гимнастика

Водачи на отбори 5

Красимир Инински бокс

Рахмат Софияди борба

Любомир Ганев волейбол

Евелина Петрова кану каяк

Илиана Сиракова художествена гимнастика

Ръководство 4

Стефка Костадинова Председател на БОК, ръководител на делегацията

Белчо Горанов Генерален секретар, зам. ръководител на делегацията

Румяна Динева Шеф на мисия

Валентин Йорданов Заместник шеф на мисия

Оперативно управление 6

Камелия Игнатова администрация и международна дейност

Тодор Шабански пресаташе

Християн Янков протокол

Лилия Пандурова офис на делегацията

Емилия Витанова офис на делегацията

Дамян Диков транспорт и настаняване

Коментирайте от Фейсбук

Отговорете

error: Съдържанието на trud.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.