Преди 24 години Стоичков съсече „Юве“с 2 гола

Преди 24 години Христо Стоичков изигра първия си паметен мач в евротурнирите с екипа на „Барселона“. И в него съсече „Ювентус“.

В полуфинал за КНК италианците гостуваха на „Камп Ноу“ и поведоха с гол на Пиерлуиджи Казираги. През второто полувреме Стоичков заби два пъти – един път с глава и един път с легендарната левачка. После и Андони Гойкоечея вкара за 3:1. Така „Барса“ се класира на финала (0:1 в реванша), но там загуби с 1:2 от „Манчестър Юнайтед“. Стоичков не игра заради контузия.

Още само два пъти „Барса“ и „Юве“ са кръстосвали шпаги в евротурнирите. През 1986-а в четвъртфинал за КЕШ каталунците побеждават с 1:0 у дома, а реваншът завършва 1:1. Единственият случай, в който „Юве“ отстранява „Барса“, е в 1/4-финал на Шампионска лига през 2003-та. Тогава в Торино първият мач завършва 1:1, а италианците печелят с 2:1 на „Камп Ноу“.

Веднъж през 1970-а отборите се срещат и в турнира за панаирните градове – „Юве“ печели и двата мача с по 2:1.