„Берое“ държи среброто

„Берое“ е на една победа от исторически сребърни медали в първенството. Отборът от Стара Загора повали на свой терен и „Ботев“ с 2:1.

Победителите имат предимство в преките дуели с „Литекс“, така че запазиха престижната позиция в класирането. Така в последния кръг „Берое“ трябва да победи спечелилия вече титлата „Лудогорец“ в Разград, за да си гарантира второто място. Естествено, среброто е достижимо и при друг резултат след грешка на някой от преките конкуренти за медалите.

„Ботев“ малко очаквано поведе на стадиона в Стара Загора след скучното първо полувреме, в което имаше само едно сериозно положение, пропуснато от домакините. Лазар Марин откри резултата в 54-тата минута. Тогава Цветелин Чунчуков се пребори за топката след центриране от ъглов удар на Иван Цветков. Обратът обаче се получи светкавично. Конгоанецът Жуниор Мапуку набързо заби два гола в 55-ата и 60-ата.