115 години от създаването на Порт Бургас Стих на Хр. Фотев ще вдъхновява фотоконкурс

Над 27 000 читатели посетили за година библиотеката в Горна Оряховица Най-малкият абонат е 5-годишната Ралица Арабаджиева

Борисов към Орбан: Предлагаме 100% надеждна охрана на външните граници

Орбан за Борисов: Границите могат да се опазят само от решителни лидери

Иззеха мариухана за 216 000 лв. от оранжерия в Шуменско

В Монтана се поклониха пред паметта на Апостола

Галапремиерата на “Привличане” е във Варна Яна Маринова и Башар Рахал пристигат за първата прожекция на лентата, част от която е заснета край морето

Сребро и злато за ансамбъла по художествена гимнастика. Раева: Затвърдихме класата си

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал в съчетанието с пет ленти на Световната купа в Ташкент.

Грациите останаха само на няколко десети от Израел, които триумфираха в дисциплината. Третото място заеха Беларус. При индивидуалните съчетания Невяна Владинова е на шесто място на финала с топка с оценка 17.350, а Мария Матева остана на стотни от медал в обръча, след като е четвърта с 17.850.

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Христиана Тодорова, Цветелина Стоянова и Цветелина Найденова вчера изиграха днес блестящо своето съчетание с два обръча и три чифта бухалки, получиха най-високата оценка на турнира – 17.750 точки и грабнаха златните медали.

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели втори златен медал на Световната купа в Ташкент, Узбекистан. След като вчера възпитаничките на Ина Ананиева триумфираха в многобоя, днес те сториха това и в съчетанието с два обръча и три чифта бухалки.

“Тази Световна купа затвърди класата и мястото на “златните момичета” от ансамбъла ни сред медалистите”, заяви президентът на БФХГ Илиана Раева в официалния сайт на федерацията.

“Тази Световна купа затвърди класата и мястото на “златните момичета” от ансамбъла ни сред медалистите. Момичетата на Ина Ананиева за пореден път показаха характер, сила и възможности, спечелвайки Световната купа. Коментарите за класата и композициите им говорят достатъчно и красноречиво”, каза Раева.

“Световната купа в Ташкент също така показа голямото израстване на индивидуалните гимнастички Мария Матева и Невяна Владинова. Класирането им в многобоя и участието им на финалите доказва, че двете ни прекрасни състезателки имат потенциал за първата осмица при индивидуалното, даже и за медал (оценката 17,850 точки на Мария Матева на обръч и четвъртото й място). Момичетата все още допускат грешки, но при верен анализ и добра работа в подготовката резултатите ще се подобрят със сигурност”, допълни тя.

“Радващото е, че България разполага с две равностойни талантливи състезателки, които притежават необходимите качества за постигане на желаните резултати”, каза още Раева.