С човек по-малко Черно море обърна Левски за 2:1 и взе купата!

Футболистите на Черно море спечелиха Купата на България, след като с човек по-малко победиха Левски (София) след продължения с 2:1.

Мачът се игра на препълнения стадион в Бургас пред около 16 000 зрители.

Варненци спечелиха първата си купа на страната. Те ще участват в европейските клубни турнири заедно с отборите на Лудогорец, Берое и Литекс, докато София остава без представител в евротурнирите.

В 39-та минута Черно море остана с 10 души на терена, след като защитникът Стенио получи втори жълт картон и бе отстранен.

Моряците удържаха равенството до 72-ата минута, когато Аниете реализира за Левски. С човек повече сините се виждаха победители, но в третата минута от 5-минутното добавено време Бакари изравни за моряците.

В продълженията Левски не успя да използва численото си превъзходство. Минута преди края на второто продължение дойде кошмарът за тима от Герена - Курьор вкара втори гол за Черно море. Така купата отпътува за Варна.