Чудо! ЦСКА победи от 13-и път

Чудото най-накрая се случи! От 13-и опит ЦСКА спечели мач в „А” група. В последния кръг на кошмарното за „червените” първенство отборът победи „Литекс” с 3:1, но остана пети.

„Берое” се гордее със сребърните медали. Започналият слабо миналото лято старозагорски тим изкова престижно 1:1 като гост на шампиона „Лудогорец”.

В другия мач в първата шестица „Локо” (Сф) победи с 2:0 на терена на „Ботев”, стана трети, но заради отнет лиценз изгаря за Европа.

На „Армията” тимът на „Литекс” стигна до първо положение след груба грешка на Александър Тунчев. А в 37-ата мин играещият като крило ляв бек Тончи Кукоч с външен фалц завърши майсторски атака на ЦСКА - 1:0. За първи път през 2015-а „Българска армия” видя гол на своите.

Още със старта на второто полувреме сърбинът Иван Маркович тръгна сам почти от центъра и преодоля вратаря Винисус Баравиейра - 2:0. „Литекс” стигна до почетен гол в 74-тата минута чрез Бьорн Йонсен, а веднага след него Борис Галчев узакони „червената” победа - 3:1.

Но фактите за ЦСКА са страшни - само 1 спечелен мач и вкарани едва 6 гола...

На трибуните на „Армията” нямаше „червени” шефове. Може би се страхуваха от народния гняв заради абсолютната неяснота за бъдещето на ЦСКА. Пълен бе само сектор „Г”, който не предаде отбора си в може би последния му мач в този вид. През тази седмица ще има яснота дали най-успелият клуб на България ще пребори смъртта или ще отиде в аматьорския футбол.

Наказаният португалец Тони Силва отрече във фейсбук информациите, че нямал намерение да продължи да играе в ЦСКА. Но е факт - ръководството дължи по 2 заплати на играчите и те имат право да разтрогнат едностранно договорите си.