Новият треньор Христо Янев: На ЦСКА не се отказва

„На ЦСКА не се отказва, когато ти се обади треньорът“, каза новият наставник на „червените“ Христо Янев след първата победа на тима извън професионалния футбол - 2:0 над дубъла на „Литекс“. Причина за репликата беше юношата на клуба Владислав Романов. Все още бившият играч на „Локомотив“ (Сф) не дава ясен отговор - ще дойде ли в ЦСКА, или не.

„Романов продължава да изчаква оферта от чужбина - каза Янев. - Искам да дойде в ЦСКА. Той ще промени лицето ни. Но... Очакваме още двама флангови футболисти, защото групата не е пълна.“

ЦСКА изигра много силно второ полувреме срещу „Литекс 2“. Преди почивката контролата в Тетевен бе равностойна, а пълният с младоци „оранжев“ тим дори на моменти надиграваше съперника. Но завърналият се след странство в чужбина Костадин Хазуров показа класа - сам изработи и вкара дузпа в 26-ата минута. След почивката се разписа и Преслав Йорданов. Няколко пъти ЦСКА бе много близо до нов гол, но късметът и неопитността попречиха. С този мач завърши първия лагер на „червените“ в Тетевен, идват 10 дни в София и евентуално следващ в Трявна.

„С оглед на натоварените тренировки съм много доволен от отбора - продължи Янев. - Радвам се, че всички се влагат максимално. На такива лагери се изгражда истинското лице на тима, взаимоотношенията. От първия ден ми е ясно какво ни чака във „В“ група. Много от съперниците ни са традиционни отбори за елита и даром няма да получим нито една победа. Ако се паднем срещу „Литекс“ за купата на България, излизаме да ги бием. ЦСКА винаги играе само за победа!“