4000 фенове при завръщането на „Армията“

ЦСКА победи „А“ група по публика поне след първите три двубоя от първия кръг в елита. Четири хиляди зрители дойдоха на стадион „Българска армия“, за да гледат завръщането на „червените“ като аматьорски отбор - 1:0 над „Оборище“ (Панагюрище). В предишната контрола ЦСКА сломи и втория отбор на „Литекс“ - 2:0.

Заради горещото време почти всички привърженици се приютиха в сектор „А“ под козирката и пренебрегнаха любимия „Г“. Първото полувреме на контролата не донесе особени емоции. Дори по-сериозните атаки бяха на втородивизионния „Оборище“. С риск за червен картон вратарят на армейците Стоян Колев събори откъснал се футболист пред наказателното поле, но поради приятелския характер на мача бе санкциониран само в жълто.

В 51-вата минута юношеският национал Павел Головодов, играл на Евро 2015, вкара първи аматьорски гол за ЦСКА на „Армията“. След почивката „червените“, които пак играха в бяло поради липса на нови екипи, се представиха доста по-успешно, улучиха и греда чрез Костадин Хазуров.

Следващата контрола на ЦСКА е отново в Борисовата градина - срещу „Марица“ на 22 юли.