Миланов обира хвалби - за 10 минути реши мач

Георги Миланов обра комплименти, след като асистира за победата на ЦСКА (Москва) над „Рубин“ с 1:0 у дома в І кръг в Русия. Националът влезе в 83-тата минута, а в 87-ата пусна тънък пас за гола на Ахмед Муса.

За 10 минути на терена българинът заслужи оценка 6 по десетобалната система във в. „Спорт експрес“. По 6,5 имат четирима други, всичките титуляри. „Влезе и едва ли не в следващата атака се отличи“, пише вестникът. А ЦСКА дълго се мъчи, до почивката три пъти улучи греди.

След мача питаха Ринат Билялетдинов, треньор на „Рубин“, за Благой Георгиев, прибран в полицията в Италия, защото драска по Колизеума. „За първи път чувам - каза спецът. - Знам, че ходи в Германия за лечение. А за това, че е свърнал към Рим, не съм в течение... Във всеки случай ще се разберем.“

Нищо чудно Благой да е нарушил плана за лечение и да бъде глобен.

„Амкар“ организира специална церемония за Захари Сираков преди днешния мач с „Краснодар“. Защитникът спря с футбола на 37 г. след 12 г. в Перми и 275 мача.