Сбогом, Европа! Българските отбори бяха дотук

Всички български отбори вече са аут от евротурнирите. След "Лудогорец" и "Литекс" тази вечер отпаднаха "Берое" и "Черно море".

Преди минути "Берое" постигна равен като гост на датския "Брьондби" - 0:0. В първия мач в Стара Загора българският вицешампион загуби с 0:1.

В 78-ата минута Спас Делев направи непростим пропуск пред опразнената врата, след като получи отличен пас от Елиаш да Силва, информира Спортал.

По-рано тази вечер носителят на Купата на България "Черно море" бе разгромен в Минск - 0:4 срещу "Динамо". Така с общото 1:5 варненци се простиха с Лига Европа.

Моряците бяха тотално надигран от Динамо. С изключение на десетина минути през първото полувреме, белорусите диктуваха събитията, макар че стигнаха до първия си гол след несъсредоточена вратарска изява, пише Гонг.

Цяло второ полувреме Черно море игра и с човек по-малко, след като Тодор Паланков получи два жълти картона в рамките на пет минути, и бе изгонен точно преди почивката.