„Милсами“ си намери майстора

Албанският „Шкендербеу“ показа, че „Милсами“ не е непобедим съперник и срази молдовците с 2:0 на тяхна земя. За ужас на България именно този отбор би два пъти „Лудогорец“ - 1:0 и 2:1, във втория предварителен кръг на Шампионската лига, но очевидно в третия се разделя с турнира. Нападателят на „Шкендербеу“ Венцислав Христо остана на резервната скамейка.
Футболист №1 на България за 2012 година Георги Миланов влезе в 72-рата минута за ЦСКА (Москва), който изненадващо направи 2:2 у дома със „Спарта“ (Прага).
Робин ван Перси дебютира за „Фенербахче“, появявайки се през второто полувреме при нулевото равенство срещу „Шахтьор“ (Донецк) в Истанбул. Нани, който също бе купен от „Манчестър Юнайтед“, игра цял мач.
„Монако“, последният тим на Димитър Бербатов и четвъртфиналист в Шампионската лига, победи с 3:1 като гост „Йънг Бойс“ в Берн.