Мавродиева отпадна за световното по лека атлетика

Радослава Мавродиева, бронзова медалистка от Евро 2015 в зала, отпадна от състава за световното по лека атлетика в Пекин. Въпреки че има покрит норматив, най-добрата ни състезателка в тласкането на гюле, пропуска шампионата поради травма в кръста. Така на първенството ще стартират 8 българи.

В спринта на 100 и 200 м ще бяга Ивет Лалова, а при мъжете престижно класиране се очаква от шампиона на България в тласкането на гюле Георги Иванов. Останалите са Силвия Дънекова (3000 м бягане с препятсвия), Мирела Демирева (скок височина), Венелина Венева (скок височина), Габриела Петрова (троен скок), Митко Цонев (3000 м с препяствия) и Георги Цонов (троен скок).

В Пекин вече се подготвя Габриела Петрова, сребърна медалистка от Евро 2015.
„Изпращаме най-добрите ни атлети в момента - заяви Добромир Карамаринов, шеф на федерацията ни. - С най-големи шансове за медал е Габриела Петрова, но и останалите имат сили поне за 3-4 финала."

Надпреварата е от 22 до 30 август и на олимпийския стадион.