Рекорд! „Байерн“ пусна гол след 8,8 секунди

Рекорд в Бундеслигата! Но този път не за „Байерн“, а в мач с участието на „Байерн“. След точно 8,8 секунди Кевин Фоланд от „Хофенхайм“ вкара на шампиона. Накрая двубоят завърши драматично - 2:1 за гранда.

Втори път за една година „Хофенхайм“ се разписва срещу „Байерн“ в първата минута. На 21 септември 2014 г. Вехад Ибишевич вкара, но баварците пак обърнаха до 2:1. Сега Фоланд подобри постижението на Карим Белараби за най-бърз гол в Бундеслигата. Миналия сезон нападателят на „Байер“ (Леверкузен) заби в 9-ата секунда срещу „Борусия“ (Дортмунд).

Какво се случи с екшъна на „Байерн“? Грешен пас на Дейвид Алаба назад и Фоланд вкара. В края на първото полувреме Томас Мюлер изравни. А в 72-рата минута за двадесетина секунди Джером Боатенг от „Байерн“ получи два жълти картона. Първо заради нарушение на границата на наказателното поле, а след това за игра с ръка, докато бе в стената при изпълнение на фаула. Съдията даде дузпа, но Южен Полански стреля в гредата. С човек по-малко „Байерн“ заигра най-силно. Заредиха се пропуск след пропуск. И така до 90-ата минута, когато бразилецът Дъглас Коща направи фамозен пробив отдясно и сервира на резервата Роберт Левандовски за 2:1.

Лош ден имаха и други грандове в Германия. Конфузно „Шалке“ направи 1:1 у дома срещу „Дармщад“, а вицешампионът „Волфсбург“ едва се спаси до 1:1 на терена на „Кьолн“. Втора победа записа „Байер“ - 1:0 като гост на „Хановер“. Други резултати: „Айнтрахт“ - „Аугсбург“ 1:1, „Херта“ - „Вердер“ 1:1.